Zadzwoń teraz +48 535 700 161
Świat
Wyjątkowych
Wnętrz
Usługi
Luksusowych
Wnętrz
…

Minotti

Minotti

Minotti to włoska firma o międzynarodowej sławie, będąca ucieleśnieniem wartości Made in Italy w dziedzinie projektowania mebli. Założona w 1948 przez Alberto Minottiego jest ambasadorem klasyczno-nowoczesnego stylu życia w segmencie mieszkaniowym i hotelarskim. Minotti jest obecne w 64 krajach: posiada sieć 41 sklepów flagowych, a także sprzedaje swoje produkty przez ponad 400 wykwalifikowanych dealerów na całym świecie.

Minotti: mały warsztat, który stał się międzynarodowym brandem

Na początku był mały, produkujący meble na zamówienie warsztat rzemieślniczy założony przez Alberto Minottiego pod koniec lat 40-tych XX w. Szybko okazało się, że pochodzące z niego wytwory rzemieślnicze są pożądane na rynku i już w latach sześćdziesiątych Minotti mógł się poszczycić mała fabryką meblową. Jednak prawdziwy sukces przyszedł na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to synowie Alberto przejęli stery firmy i rozpoczęli proces wzrostu i ekspansji na rynki międzynarodowe. Pod koniec XX w. do zespołu zarządzającego dołączył architekt Rodolfo Dordoni, który objął stanowisko Art Directora.

Made in Italy w centrum!

Centralnym elementem tożsamości Minotti jest koncepcja Made in Italy, która łączy tradycję i innowacje: rzemieślnicze umiejętności są wykorzystywane do wykończenia produktu stworzonego przez nowoczesne technologie – inteligencja rąk równoważy przemysłową precyzję z wrażliwością i emocjami. Know-how jest stale ulepszana i rozwijane w drodze intensywnych badań nad materiałami i rozwiązaniami technologicznymi. Tak więc dążenie do doskonałości to jeden z wyróżników firmy.

Kod Minotti: DNA firmy

Przez lata firma wypracowała specyficzny „kod Minotti”, który stał się stałym elementem każdej kolekcji. Marka zawsze kieruje się kluczową dla siebie zasadą „innowacyjności w duchu ciągłości”. Głęboko zakorzeniona w DNA firmy, jest emanacją zasady estetycznego niedopowiedzenia, ponadczasowej elegancji, ciągłości i rzemieślniczego savoir-faire.
Kluczową rolę w tym procesie odgrywa Minotti Studio, serce i umysł firmy, które umiejętnie wykorzystuje umiejętności i zasoby w ramach kreatywnego łańcucha dostaw. Od architektury po projektowanie wnętrz, od prototypowania po inżynierię, od grafiki po wizualizację, od marketingu po komunikację. Minotti Studio nadaje kształt pomysłom tworząc odzwierciedlające tożsamość Minotti i ewolucję ludzkich nawyków kolekcje wewnętrzne i zewnętrzne dla projektów mieszkalnych i hotelarskich.

Social Media

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Zamknij
Wyślij Zapytanie