Zadzwoń teraz +48 535 700 161
Świat
Wyjątkowych
Wnętrz
Usługi
Luksusowych
Wnętrz
…

Poltrona Frau

Poltrona Frau

Choć włoska Poltrona Frau zaczynała od ręcznej produkcji skórzanych foteli, dziś marka stworzona przez Sardyńczyka Renzo Frau ma w swojej kolekcji meble tapicerowane, pudełkowe i akcesoria. Nie zmieniło się jedno – Poltrona Frau jest synonimem najwyższej jakości, doskonałego wzornictwa i wyjątkowych produktów prosto z Turynu. Marka znana jest też z tego, że od wielu lat współpracuje z Ferrari, szyjąc fotele i wszystkie elementy skórzane do tych supersamochodów – na każdym fotelu Ferrari umieszczone jest logo Poltrona Frau.

Poltrona znaczy fotel

Historia tej włoskiej marki zaczyna się w 1912 r. Właśnie wtedy Renzo Frau założył swoją fabrykę foteli w Turynie. Nazwa firmy to połączenie włoskiego słowa “fotel” (poltrona) i nazwiska fundatora. Na początku nowo założona manufaktura zajmowała się produkcją ekskluzywnych foteli – w 1930 r. powstał pierwszy legendarny mebel czyli fotel “904”, który z czasem zyskał nazwę Vanity Fair.
Ale sława Poltrona Frau rosła już od jakiegoś czasu – w 1926 r. firma została oficjalnym dostawcą mebli dla włoskiej rodziny królewskiej z dynastii sabaudzkiej, wyposażyła w meble expo w Turynie w 1928 r. i dostarczyła meble na transatlantyk Rex, dumę włoskiej marynarki.
Skąd tak wielki sukces małej fabryki mebli tapicerowanych? To połączenie jakości, procesu wytwórczego i śmiałych projektów. Cechy te najlepiej widać na przykładzie najdłużej produkowanego mebla, czyli fotela. Ergonomiczne, dopasowane do ludzkiego ciała, funkcjonalne, obciągnięte perfekcyjnie wygarbowaną i niezwykle przyjemną w dotyku skórą Pelle Frau, ręcznie wykończone fotele są niczym małe dzieła sztuki.

Ponad 100 lat tradycji, jakości i designu

Tak jak 100 lat temu, tak i dziś Poltrona Frau stawia przede wszystkim na jakość i – jak firma sama o sobie mówi – jest w tym aspekcie do bólu nudna i przewidywalna. W tym sensie marka jest zakładnikiem swojego sukcesu – owa jakość jest czymś, czego oczekują klienci, a firma stara się ich nigdy nie zawodzić. Stworzyła nawet koncept Leathership, który pokazuje jak istotne jest bycie liderem w obszarze jakościowych produktów ze skóry.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że w swoich meblach Poltrona Frau wykorzystuje opatentowaną skórę “Pelle Frau”, która aby zyskać swoje znane na całym świecie właściwości przechodzi aż 21 etapów garbowania!
W Poltrona Frau tradycja w żaden sposób nie kłóci się z postępem: najnowsze technologie, najlepsi światowi projektanci, awangardowe pomysły – to wszystko znajdziecie w meblach tego topowego włoskiego producenta. I to pomimo tego, że po dziś dzień 95 proc. mebli jest tworzone ręcznie.
Produkty Poltrona Frau to zawsze najwyższa półka, którą doceniają nawet najbardziej wymagający klienci. Oprócz foteli firma oferuje dziś też łóżka, pufy, regały, stoły, biurka, meble konferencyjne, lampy, sofy i szafki. Włoska marka przeszła długa drogę od producenta skórzanych foteli oraz foteli i kanap samochodowych do zajmowanej dziś pozycji jednego z liderów wśród producentów luksusowych mebli do ekskluzywnych wnętrz.

Social Media

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Zamknij
Wyślij Zapytanie