Zadzwoń teraz +48 535 700 161
Świat
Wyjątkowych
Wnętrz
Usługi
Luksusowych
Wnętrz
…

Scic Italia // Fendi Cucine

Scic Italia // Fendi Cucine

Scic to skrót od nazwy Super Cucine Italiane Componibili czyli Super Modułowe Kuchnie Włoskie. Brand powstał kilka lat po wojnie, w roku 1948 r., jako warsztat stolarski w centrum Parmy. Prawdziwy rozwój przyszedł w latach 60-tych: Scic stał się dużym przedsiębiorstwem kojarzonym z eleganckimi i technologicznie zaawansowanymi kuchniami. Z kolei Fendi od ponad 30 lat zajmuje się aranżacją przestrzeni domowej, a meble i akcesoria Fendi Casa zdobyły sobie ogromne uznanie i rzeszę wielbicieli na wielu rynkach.
Warto dodać, że Scic Italia realizuje produkcję na zlecenie Luxury Living Group Trussardi, Bentley, Fendi), a także umożliwia zamówienie swoich produktów bez logotypów za połowę ceny.

Razem dla najlepszego designu

Mariaż marki kuchennej Scic Italia i modowej Fendi Cucine tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się niekonwencjonalny. Ta wycieczka w obszar zupełnie niemodowy to wynik trendu, jaki od pewnego czasu obserwujemy w świecie mody. Gucci jakiś czas temu otworzył restaurację we Florencji, a Dolce&Gabbana wprowadził na rynek swoje… makarony. Dlatego projektowanie na potrzeby kuchni było dla Fendi naturalnym krokiem naprzód – już wcześniej dom mody projektował meble pod marką Fendi Casa.
Początkiem współpracy było stworzenie dwóch wysp kuchennych w odmiennych stylistykach. Kurkum ma w sobie pierwiastek męski: jest prosta, surowa i w całości wykonana ze stali nierdzewnej. Ginger zaś to wyspa kobieca: marmury połączone miedzianymi blatami przywodzą na myśl styl art deco.

Scic: luksusowe kuchnie szyte na miarę

Oferta Scic jest oczywiście bogatsza niż tylko dwie wyspy stworzone z Fendi. Szeroka asortyment firmy pozwala zaprojektować z Scic nowoczesną, stylową i bardzo luksusową kuchnię do wymarzonego domu. Od momentu swojego powstania w 1948 roku do dziś Scic buduje kuchnie w zgodzie ze swoimi założeniami: dzięki wyobraźni, samozaparciu, pasji oraz energii i wiedzy projektowane meble kuchenne i akcesoria łączą w sobie piękno, funkcjonalność i innowacyjność.
Dla firmy priorytetem przy projektowaniu kolekcji jest dbałość o styl, materiały i kolorystykę. Szczególną uwagę zwraca ona na coraz bardziej zaawansowane technologie stosowane w meblach na całym świecie. Dlatego Scic jest jednym z pionierów w branży meblarskiej w zakresie stosowania nowych materiałów oraz wprowadzania innowacyjnych systemów otwierania szafek i mebli kuchennych.
Scic produkuje swoje wyroby przy użyciu najnowocześniejszych technologii i maszyn, mając na uwadze rozsądne wykorzystanie dostępnych zasobów. Dobór materiałów i śledzenie całego cyklu produkcyjnego, aż po zagospodarowanie odpadów – wszystko podlega ścisłym regulacjom i procedurom, a dogłębna znajomość technik i materiałów sprawia, że końcowy produkt jest nie tylko wysokiej jakości, ale też możliwie najbardziej zbliżony do tego, co przez lata wytwarzano w małych włoskich warsztatach rzemieślniczych.

Social Media

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Zamknij
Wyślij Zapytanie